Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Realia/Fabuła

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano


Liczba postów : 151
Data przyłączenia : 12/01/2013

Moja Postać
Rasa: Yukanin
Wiek postaci: 17lat
Ranga:

Realia/Fabuła Empty
PisanieTemat: Realia/Fabuła   Realia/Fabuła Icon_minitimeNie Sty 13, 2013 3:13 pm

Pierwsza era – Era Pięści (0 - 8257)


Realia/Fabuła 1_zps0f0308a9
Był to najbardziej krwawy i brutalny okres czasu w całej historii. Wpłynął on na wszystkie wymiary, powodując śmierć milionów istnień.
Rozpoczął się, gdy bogowie znudzeni swym monotonnym żywotem w Przedsionku postanowili stworzyć nowe wymiary. Tak powstał wymiar Ładu – zamieszkiwany przez istoty czyste, dobre oraz wymiar Chaosu – w którym rządy sprawowały istoty złe, nieuczynne. Bogowie, zdając sobie sprawę z przyjścia nieuchronnej wojny, stworzyli trzeci wymiar, wymiar Równowagi, oddzielający dwa pozostałe światy. Była to jedyna szansa na uniknięcie wojny pomiędzy istotami Ładu, a Chaosu. Mijały setki lat, a potem tysiące. Powstawały coraz to nowe rasy, a wśród nich najzdolniejsze - Zmiennokształtni i Kusiciele; kształtowały się nowe zwierzęta, rośliny, powstawały miasta, wioski, lasy i góry. Lata mijały w pokoju, do momentu powstania nowej rasy, nie powołanej przez Bogów. Potężna i brutalna, nie wyznająca pokoju. Z początku nie stanowili oni problemu, bowiem nie opuszczali swego rodzinnego terenu, jakim był świat Równowagi. Z czasem jednak stali się bardziej pewni siebie, ci mądrzejsi zapuszczali się w coraz to dalsze zakątki wymiarów grabiąc i plądrując wszystko, co spotkali na swej drodze. Nazywali się oni Yukanami, od imienia przywódcy jak i protoplasty całego rodu. Bogowie musieli działać, zwołali więc wszystkich swych sługów, wszystkie istoty, jakie kiedykolwiek powołali do istnienia. Ramię w ramię stanęły Demony jak i Tkacze, Zmiennokształtni i Kusiciele. Siedzibą swych działań ustanowili nowo powstałe miasto Vanillia, znajdujące się w wymiarze Ładu. Tak powstała armia składająca się z naturalnych wrogów, Ryodan, Armia Wymiarów. Niebawem wydano Yukanom bitwę. Wojna trwała latami, ucierpiały w niej obie walczące strony. W walkach największy sukces odniosła jednostka 3, która zyskała wówczas tytuł "Ostrzy Chwały". Po paru krwawych latach szala zwycięstwa przechyliła się w stronę wojowników Ryodanu, z pomocą bogów wykuto magiczne miecze (Seishin) w których znajdowały się dusze poległych wojowników, pradawnych bohaterów. Z nową bronią wojna zakończyła się zaledwie po upływie kilku dni. Podczas bitwy pod Harkadres, Yukańska siła została ostatecznie pokonana. Yukanie zostali zniszczeni, wybici niemalże do ostatniego, stali się narodem nękanym, uległym. Z milionów zostały setki. Ocalałym, bogowie odbierali moce tak, aby nigdy nie stanęli już do walki. Był to ostatni raz, kiedy bogowie postanowili się wtrącić w sprawy śmiertelników, zostawili jednak dziedzictwo, swojego bezpośredniego przedstawiciela, łącznika pomiędzy światem śmiertelników a bogów - Wyrocznię. Wymiar Równowagi zmienił swą nazwę na Wymiar Ludzki, a na podstawie Yukanów powołano do życia nowe istoty, niemagiczne, nieświadome, które nazwano ludźmi. Wojna ta zakończyła burzliwy okres nazywany Erą Pięści i rozpoczęła kolejny, erę Miecza.


Druga era – Era Miecza (8257 - 8732+ trwa do dziś)


Realia/Fabuła 2_zps3dd41419
Po wygranej bitwie z Yukanami w ciągu najbliższych kilkuset lat wymiary zostały odnowione (minęło 475lat od Wielkiej Wojny Yukańskiej). Armia Wymiarów, Ryodan, dalej pełniła funkcję głównej obrony, starając się przedłużyć długo trwający pokój. Miecz typu Seishin stał się znacznie częściej używany, zarówno przez magów jak i wojowników. Wymiar Ludzki przeżywa rozwój, powstały dwie nowe organizacje - Hanwei i Cybo. Ta pierwsza zajmowała się zdolnościami magicznymi i rozwojem ich wśród ludzi, druga zaś szukała sposobu na najdoskonalsze zmechanizowanie świata, włącznie z samymi ludźmi. Pomiędzy organizacjami pojawiła się walka. Hanwei w końcu, po wielu eksperymentach, zyskał magiczną grupę ludzi, zostali oni nazwani Podróżnikami, ze względu na zdolność przemieszczania się między wymiarami. Cybo, starając się dorównać swojemu rywalowi, stworzył rasę Łowców, istot zmechanizowanych, które są stworzone by równać się z magami. Do starcia doszło w tętniącej metropolii, w mieście Ikara. Potęgi odybydwu organizacji zmagały się ze sobą, niszcząc tym samym większość zabudowania i mordując większość mieszkańców. Winą zostało obarczone Cybo, które zmuszone było uciec do podziemia. Hanwei przedstawiając się jako "obrońcy ludzkości" zyskali aprobatę ludzi i ich bezgraniczne zaufanie. Niebawem po zaistniałej bitwie w ludzkim wymiarze pojawiły się istoty magiczne, nazywane Upadłymi. Coraz większe występowanie magii w świecie ludzi zaowocowało w powstanie kolejnej rasy, Zapomnianych, którzy zamieszkali świat Chaosu. Z mroku magicznych wymiarów wyłoniła się niezwykle pierwotna i destruktywna rasa, nazywana Tortunga, uważana za następców Yukanów. Istoty te splugawione do samej kości porywają i mordują miliony istnień. Ich plaga rozrasta się w zastraszającym tempie, zmuszając Ryodan do ciągłej pracy. Nadchodząca wojna zbliża się coraz szybciej, a to która strona zwycięży, zależy od przyszłych pokoleń, przyszłych bohaterów.


Najważniejsze informacje


- Powołano armię, Ryodan, której członkiem może być każda istota bez względu na wymiar
- Powstały miecze typu Seishin, które w I erze były najbardziej popularną bronią. W II erze straciły na znaczeniu
- Rasa Yukan została niemalże całkowicie zniszczona, Ci którzy przeżyli ukrywali się i zakładali rodziny (najliczniejsza grupa występuje w świecie Ludzi)
- W świecie ludzi powstały dwie walczące ze sobą organizacje: Cybo i Hanwei
- Świat Ludzki bardzo powoli dowiaduje się o istocie magii, większość społeczeństwa jest nieświadoma
- Tortunga są uznawani za największe zagrożenie dla wymiarów
Powrót do góry Go down
 
Realia/Fabuła
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga Wiedzy-
Skocz do: