IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Bogowie - wiara

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano

Liczba postów : 151
Data przyłączenia : 12/01/2013

Moja Postać
Rasa: Yukanin
Wiek postaci: 17lat
Ranga:

Bogowie - wiara   Empty
PisanieTemat: Bogowie - wiara    Bogowie - wiara   Icon_minitimeCzw Gru 26, 2013 5:17 pm

Bogowie - wiara   Dqt0
Koeru – prawdopodobnie pierwszy z bogów, dawniej uważany za boga bogów, patron wszystkich żywych istot, znany ze swej dobroci wobec śmiertelników. Świat widziany przez istoty magiczne powstał dzięki Koeru, bóg ten także za pomocą swej niesłychanej magii tworzenia skonstruował Wymiar Zmarłych. Początkowo Przedsionek był jedynym istniejącym światem. Z czasem jednak pomiędzy mieszkańcami Przedsionka coraz częściej zdarzały się konflikty. Bóg podjął wówczas decyzję stworzenia świata Chaosu - świat,a w którym istoty złe miały spędzać swoje życie. Koeru był jednak zbyt naiwny - istoty chaosu wykorzystały jego dobroć i przekonały do swojego gorszego traktowania. Tak więc, by zaspokoić obydwie strony i uniknąć konfliktu, Koeru utworzył świat Ładu, nazywając tym samym Przedsionek światem bogów. Istoty utraciły wówczas swoją nieśmiertelność, ich życie miało być drogą, która w momencie śmierci, dawała im możliwość ponownie powrócić do boga. Koeru pomimo ogromnej potęgi jaką posiadał, całkowicie sprzeciwiał się przemocy, pokazując, że jedynym sensem istnienia jest życie w pokoju. Z biegiem lat, Koeru został wyparty przez Ayoru, a żądne władzy społeczeństwo zwątpiło w nauki pradawnego boga. Koeru odszedł do miejsca nieznanego nawet pozostałym bogom. Symbolem Koeru jest Wiedza-Dobroć.
Najbardziej czczony na terenie wymiaru Ładu oraz wymiaru Ludzi, gdzie nazywany jest po prostu Bogiem.
Bogowie - wiara   Fxgx
Ayoru – bóg bogów, władca śmierci i wojny, brat Yoru, patron świata Chaosu. Ayoru już od początku swojego istnienia uznawany był za boga krwawego, niezwykle walecznego, chociaż równocześnie rozsądnego i sprawiedliwego. Do dziś uznawany jest za „niegodnego” następcę obalonego boga Koeru. Historia Ayoru jest niezwykle długa, a jej początek znajduje się znacznie przed wydarzeniami pierwszej ery. Był on wędrownym wojownikiem, bardzo potężnym magiem, ale i śmiertelnikiem. Dzięki swoim niezastąpionym umiejętnościom coraz szybciej zyskiwał sławę i respekt. Jeszcze za swego życia stał się doradcą Koeru, zasłynął wówczas z niekonwencjonalnych metod i dużym zainteresowaniem wojną i śmiercią. Ayoru bez najmniejszego problemy decydował o śmierci milionów istnień, jego wybory, mimo iż drastyczne, odnosiły skutki. Chociaż swoim usposobieniem był całkowitym przeciwieństwem Koeru, ten akceptował go, uważając, że jako jedyny jest w stanie znaleźć „lepsze zło” i odnaleźć rozwiązanie w nawet najtrudniejszej sytuacji. Po śmierci Ayoru został Mentorem i po upłynięciu zaledwie 600lat służby, stał się bogiem. Dobro, jakie uczynił za swojego życia, uczyniło go znacznie bardziej znanym od samego Koeru, który od tego momentu nazywany był „niezdecydowanym i bojaźliwym”. Upadek Koeru zbliżał się coraz szybciej. Jeszcze na początku pierwszej ery został obalony, a na jego miejsce została wprowadzona Yoru, siostra Ayoru, niezwykle podobna charakterem do Koeru. Symbolem Ayoru jest Siła-Potęga.
Najbardziej czczony na terenie wymiaru Chaosu, wzrost liczby jego wyznawców zaobserwowano również w wymiarze Ładu.
Bogowie - wiara   Dczg
Yoru – bogini piękna, natury i urodzaju, patronka świata Ładu. Yoru od maleńkości wychowywała się w cieniu swojego starszego brata Ayoru. W przeciwieństwie do niego, nie posiadała praktycznie żadnych zdolności magicznych. Pomimo wielkich ambicji, jedyną magią jaką udało jej się pojąć było uzdrawianie, stąd czasem Yoru nazywana jest protoplastą medyków. Jak uważał sam Koeru, Ayoru otrzymał umysł i ogromne zdolności strategiczne, natomiast Yoru posiadała serce zdolne rozproszyć każdy mrok. Yoru zyskała status boga dzięki Ayoru, który podniósł jej status do boskiego. Stała się królową świata Ładu oraz jednym z bogów zasiadających w Przedsionku. Podobnie co Koeru, zasłynęła z ogromnego dobra i niesienia pomocy zwykłym śmiertelnikom. Ukazała swą tolerancję do każdej żywej istoty, zyskując tym samym przychylność rzeszy mieszkańców wymiarów. W swych wizjach pomagała dręczonym, cierpiącym i chorym, zsyłając na wszelakie istoty, swoje błogosławieństwo i spokój. Wielokrotnie mieszała się w sprawy śmiertelników, łagodząc konflikty. Mówi się, że do dziś dzień spotkać ją można w puszczach Ładu, nazwanych od jej imienia. Ponoć spaceruje po lesie w towarzystwie dzikich zwierząt, które bronią i traktują ją jak prawdziwą królową. Symbolem Yoru jest Piękność-Miłość.
Najbardziej czczona na terenie wymiaru Ładu, w wymiarze Chaosu praktycznie nie posiada wyznawców.
Bogowie - wiara   2ltmv87
Riaru – bóg uznawany jedynie przez Yukanów, nazywany ojcem, protoplastą lub stwórcą. Riaru od początku swojego istnienia służył bogom, będąc ich najwierniejszym sługom i posłańcem. Przebywał razem z nimi w Przedsionku, spełniając ich wszystkie zachcianki. Jego głównym zadaniem było obserwowanie istot żywych, ich kultury, sposobu rozwoju czy ogólnego zachowania. Pilnował, by coraz szybciej powstające społeczeństwa nie stworzyły fałszywych bogów, rezygnując tym samym z tych prawdziwych. W pewnym momencie swojego długiego życia dane mu było spotkać samego Jikkena Hattare, z którym się zaprzyjaźnił. Wszystko jednak szybko się zmieniło wraz z powstaniem świata Równowagi. Riaru zajmował się wówczas porządkowaniem "Komnaty Tworzenia" - specjalnej sali, w której bogowie dali początek pierwszym rasom. Najwyraźniej przeznaczenie chciało, by sługa boski również dał początek nowej rasie. Potrącił przypadkowo fiolkę stojącą na półce; ta zaś runęła wprost do zwierciadła odpowiadającemu nowemu wymiarowi. Zanim fiolka wylądowała wewnątrz zwierciadła, potłukła się o jego obrzeża wlewając zawartość wprost do lustra. Stłuczone szkło oznaczało ostrość, niebezpieczeństwo, gniew i złość, natomiast wlana zawartość była esencją życia. Tak właśnie powstali Yukanie, postrach ras oraz zwiastun nowego porządku. Bogowie dowiedzieli się o czynie Riaru i wygnali go z boskiego królestwa. Gdzie się podział - nie wiadomo. Jedno jest pewne - stał się stwórcą i wzorem Yukanów. Symbolem Riaru jest Wiara-Niewinność.
Czczony przedewszystkim przez Yukan, przez których uznawany jest za Wielkiego Stwórcę. Wiara w Riaru występuje również na terenie wymiaru Ładu i Chaosu, jednak jego popularność w tych regionach jest zdecydowanie mniejsza niż pozostałych bogów.
Bogowie - wiara   2yvs8dd
Wyrocznia - boski namiestnik zamieszkujący wymiary śmiertelników. Pojęcie "Wyrocznia" powstało pod koniec I ery, po zwycięstwie Armii Wymiarów z Yukanami. Bogowie zrywając raz na zawsze swoje kontakty ze śmiertelnikami zesłali na świat wyrocznię - istotę, która stała się ich przedstawicielem, łącznikiem pomiędzy wymiarami śmiertelników a światem bogów. Wyrocznią może zostać każdy Mentor, który został wybrany osobiście przez bogów. Jest to największy zaszczyt w Przedsionku, nadawany jedynie najpotężniejszym wojownikom. Głównym zadaniem Wyroczni jest utrzymywanie równowagi pomiędzy dobrem a złem. Wyrocznia jako istota całkowicie neutralna, służy radą wielkim dowódcą i władcą, doszukując się najlepszego rozwiązania. Byle by tylko utrzymać równowagę w naturze. Co najważniejsze, istnieć może jedynie jedna wyrocznia na raz. W celu uzyskania jak najlepszego kandydata, co rok przeprowadzane są ponowne wybory, które ostatecznie stwierdzają, kto najbardziej zasługuje na tytuł Wyroczni.
Bonus do: wszystkie statystyki +1
Powrót do góry Go down
 
Bogowie - wiara
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga Wiedzy-
Skocz do: