IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Artefakty

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano

Liczba postów : 151
Data przyłączenia : 12/01/2013

Moja Postać
Rasa: Yukanin
Wiek postaci: 17lat
Ranga:

Artefakty    Empty
PisanieTemat: Artefakty    Artefakty    Icon_minitimeSob Mar 02, 2013 6:06 pm

Sorer - Złoty Pierścień
Artefakty    3dc3o
Potężny miecz o nieznanym pochodzeniu. Sorer pojawił się wiele razy na przestrzeni tysięcy lat, dzierżony zarówno przez zwyczajnych żołnierzy jak i wielkich dowódców. Zapisał się w historii jako "Złoty Pierścień", ze względu na bogato zdobioną rękojeść, przypominającą dwa założone na siebie złote pierścienie, których trzon stanowił kolczasty, czerwony okrąg. Według relacji ostatniego posiadacza - Idain'a, miecz rozwija się na równi z posiadaczem, rywalizując z nim o potęgę, co bardziej czyni z niego rywala niż zwykłą broń. Miecz, podobnie jak Seishiny, porozumiewa się z właścicielem, a jego dusza nie należy ponoć do miłych. Warto wspomnieć, że podnieść go można tylko wtedy, jeśli pokonało się poprzedniego właściciela.
Potęga - 3
Posiadacz - prawdopodobnie Idain (NPC)


Fumei - Ukryty Miecz
Artefakty    2qi4nex
Czternaście mieczy wykutych przez pradawnego Tkackiego kowala, Meysora. Prawdziwa ich moc jest nikomu nieznana, nie licząc oczywiście twórcy, bowiem klinga od zawsze zamknięta jest w zabandażowanych pochwach. Choć już od stuleci śmiałkowie próbowali wysunąć ostrze, nikomu się to jeszcze nie udało. Ostrze zakleszczone jest tak mocno, że nawet najwięksi siłacze w wymiarach nie są w stanie wysunąć je. Pochwa, która jest zaskakująco ostra, zastępuje w tym przypadku ostrze. Stara rycina mówi, że miecz obnażony może ciąć czas i przestrzeń. Nie wiadomo jednak do końca czy to prawda, bowiem żadna klinga ukryta w pochwie nigdy nie ujrzała światła dziennego, a ich stwórca zmarł niebawem po ich stworzeniu.
Potęga - 3
Posiadacze -


Junsuina Shinsei - Święta Lanca
Artefakty    Izn60i
Lanca świętości jest źródłem czystego światła, zdolną przepędzić nawet najgęstszy mrok. Junsuina-Shinsei powstała z myślą o polowaniach na Tortunga; nie wiedzieć czemu akurat te istoty są niezwykle wrażliwe na jej działanie. Lanca wyczuwa intencje danej osoby - gdy poczuje zło zaczyna się intensywnie palić, lśnić rażącym oczy światłem. Wówczas aktywuje się jej główna moc, zdolność do palenia niegodziwości. Junsuina-Shinsei pali wszystko na swej drodze, pozbywając się całego zła. Tak, mottem owej broni jest oczyszczenie wszystkich wymiarów i zesłanie na świat dobroci. Lanca została utworzona przez bogów, a następnie przekazana Armii Ryodanu. Znajduje się na honorowym miejscu, wewnątrz siedziby tej organizacji. Pieczę nad jej bezpieczeństwem sprawuje główny dowódca Ryodanu, Rashiro Matanake.
Potęga - 3
Posiadacz -


Geiru - Pan Przestworzy
Artefakty    104kwmq
Geiru to z pozoru ogromny i ciężki topór, w dodatku nieporęczny i toporny. Nic bardziej mylnego - tytuł "Pana Przestworzy" zyskał właśnie dzięki swej lekkości. Geiru jest bronią bardzo trudną w opanowaniu, a to wszystko przez jego nietypowe zdolności. Topór jest bowiem w stanie kontrolować grawitację, dając tym samym swojemu posiadaczowi niezwykłe umiejętności. Za pomocą Pana Przestworzy można dowolnie manipulować przedmiotami na odległość, odpychając je i przyciągając tak, jak tylko się zamarzy użytkownikowi. Broń została stworzona przez wielkiego wojownika Zmiennokształtnych, Shiroi'a, który opanował zdolności Geiru do takiego stopnia, że był w stanie za jego pomocą latać przemierzając ogromne odległości. Topór posiada ogromną moc i w niepowołanych rękach potrafi przynieść sporo zniszczeń.
Potęga - 4
Posiadacz -


Nefilijim - Charakterne Ostrze
Artefakty    29zy87d
Jedyne artefaktyczne ostrze z arsenału Upadłych. Należało do legendarnego Jikken'a, który razem zstępując z przedsionka z upadłymi dzierżył w dłoni owe zaklęte ostrze. Legenda głosi, że miecz kontroluje światłość lub mrok, w zależności od charakteru posiadacza. Osoba zła zawładnie nad otaczającym go cieniem i mrokiem, natomiast istota dobra wykorzysta światło słoneczne dowolnie nim manipulując, stąd ostrzu nadano tytuł "Charakternego Ostrza". Ostrze zaginęło tak samo jak i jego właściciel, pod koniec pierwszej ery. Niektórzy badacze snują teorie badając stare dokumenty, że miecz widziany był podczas Wielkiej Yukańskiej Wojny, lecz przeczyło by to teorii, że Jikken zginął dawno przed wojną. Jaka jest prawda? Zna ją jedynie sam Jikken.
Potęga - 4
Posiadacz - Jikken


Denryoku - Przekaźnik Gwiazd
Artefakty    B8w774
Lanca, o niezwykle potężnych zdolnościach. Denryoku, czerpie swoją siłę z gwiazd absorbując ich energię i przeradzając w siłę. Moc "Przekaźnika Gwiazd" aktywuje się jedynie nocą, gdy niebo całe pokryte jest gwiazdami, wówczas grot lancy, zaczyna lśnić na błękitno tym samym uwalniając swoją niszczycielską siłę. Potęga Denryoku zwiększa siłę fizyczną jak i zręczność właściciela, czyniąc go znacznie wytrzymalszym i szybszym. To jednak nie wszystkie zdolności zaczarowanej lancy. Bowiem za pomocą gwiazd można wyśledzić każdą żywą istotę, o ile znajduje się w tym samym wymiarze. Gwiazdy pokazują obecne położenie celu, a nawet i stan jego zdrowia fizycznego i psychicznego, co czyni z lancy artefakt idealny dla tropicieli.
Zwiększa statystyki: siła fizyczna i zręczność o jeden poziom
Potęga - 4
Posiadacz -


Fartras - Zaklinacz Burz
Artefakty    2eprksj
Wielkie dwuręczne ostrze wykute przez prastare demony, prawdopodobnie sprzed 1ery. Swoją nazwę "Zaklinacz Burz" zawdzięcza nietypowej zdolności do przywoływania burzy. Atak broni przypomina zarówno głosem jak i siłą, uderzenie pioruna. Co czyni z niego z pewnością jedną z najbardziej destruktywnych broni. Jedyną wadą legendarnego ostrza jest jego waga, mało kto jest w stanie choćby go drgnąć, a co dopiero podnieść i używać. Według zapisek prastarych twórców, broń waży kilkadziesiąt ton, tak więc nie zjawiła się jeszcze istota, gotowa go dzierżyć. Obecnie Fartras przechowywany jest w skarbu rodziny królewskiej z wymiaru Chaosu, znajduje się w najgłębszej z komnat. To tu właśnie odnaleziono miecz i na jego miejscu zbudowano skarbiec.
Atak bronią jest niemożliwy do zablokowania - - Wymaga posiadanie siły fizycznej na poziomie legendarnym
Potęga - 5
Posiadacz -


Ryuketsu - Sztylet Koronacyjny
Artefakty    34gwrdd
Drobny, niezwykle kosztownie zdobiony sztylet. Rękojeść jak i powierzchnia ostrza pokryte są złotymi zdobieniami, rękojeść wykonana jest z kawałka idealnie wyrzeźbionego, fioletowego kryształu. Natomiast ostrze utworzone nie przy pomocy kowala i młota, lecz za pomocą magii. Ryuketsu jest sztyletem koronacyjnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie, kolejnemu władcy Ładu. Oficjalnie sztylet służy do nadawania tytułu szlacheckiego, za jego pomocą nadaje się również tytuł królewski, bowiem jest on oznaką władzy w wymiarze Ładu. Ryuketsu, nie jest jednak zwykłym sztyletem, to magiczny artefakt o niezwykle potężnych zdolnościach. Sztylet Koronacyjny jest w stanie wyleczyć każdą chorobę i ranę, jest nawet w stanie przedłużyć wiek posiadacza, ale to nie wszystko, jego uzdrawiające zdolności, pozwalają wskrzesić martwą osobę. Jedyną wadą jest fakt, że można go użyć raz na rok, a rodzina królewska praktycznie się z nim nie rozstaje.
Potęga - 6
Posiadacz -


Korona Władcy Demonów
Artefakty    O8grow
Powiadają, że tysiące lat temu sam Władca Demonów zgubił swoją koronę. biała niczym kostucha, idealnie gładka i ostra na krawędziach, jak dotąd nigdy nie ujrzała światła dziennego w ciągu ostatnich kilku stuleci. Mówiono, że niegdyś pojawił się tajemniczy chłopak, Shiro z owym artefaktem. Niestety, gdy pierwsze promienie słońca oświetliły ziemię, znaleziono skąpane we krwi ciało przybysza, a korony nikt już nie widział aż do dzisiaj.
Mimo krążącej plotki o klątwie, która spotka każdego, kto miał styczność z tym przedmiotem, wielu śmiałków wyruszyło na poszukiwania  w każdym z Wymiarów. Pogłoski, że można ją znaleźć w Borze Zagłady lub w pobliżu Złotej Pustyni stały się już niemal prawdą. Według legendy, korona zwiększa zdolności umysłu posiadacza, ułatwiając wnikanie do umysłu oraz kontrolę istot chaosu(Demony, Kusiciele, Zapomniani)
Zwiększa magię umysłu o jeden poziom
Potęga - 3
Posiadacz -


Smocze Serce (amulet)
Artefakty    M7b04i
Ten przedmiot nie wygląda szczególnie - ot, zwyczajna bursztynowa zawieszka, którą można spotkać na wszelakiego rodzaju targach, kosztująca niewiele, a pasująca do większości ubrań. Nic bardziej mylnego, ten artefakt jest potężniejszy niż wygląda - zawiera bowiem cząstkę smoczej duszy, która wpływa pokrzepiająco na właściciela. Smocza siła pomaga w walce, zwiększając umiejętności posiadacza. Niestety lokalizacja Smoczego Serca jest nieznana, wiadomo, że został on stworzony przez wielkiego arcymaga Nakano, który stworzył go dla samej Królowej Ładu. Na przekór, skradziono go jeszcze tego samego dnia. Artefakt przepadł i nikomu nie jest znane gdzie się obecnie znajduje.
Zwiększa statystyki: siła fizyczna i zręczność o jeden poziom
Potęga - 3
Posiadacz -

Powrót do góry Go down
 
Artefakty
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga Wiedzy :: Przedmioty-
Skocz do: